Hakkımızda

Dünyada, meyvecilik her geçen gün kendisini yenilemekte, modern meyvecilikte kullanılan teknikler sürekli gelişmektedir. Elma Tarım olarak amaçlarımızdan birisi dünyada gelişen ve yenilenen modern meyvecilik tekniklerini takip ederek, siz değerli yetiştiricilerimizle paylaşmaktır. El ele vererek Türkiye'mizi, dünyada modern meyvecilikte gelişmiş ülkelerin önünde yer almasını sağlamaktır. Elma Tarım'ın kurulmasındaki diğer amaçlardan bir diğeri ise Türkiye'de modern meyve bahçelerinin kurulmasını sağlamak, üreticilerimize dünyada ki son gelişmeleri aktarmak, teknik bilgi birikimimizi siz değerli çiftçi kardeşlerimizle paylaşmaktır. Bu amaçlar doğrultusunda Elma Tarım Tic. Ltd. Şti. 2004 yılında Isparta'da kurulmuş ve Isparta'nın Kınık ovasında meyve fidanı ve anaç üretmeye başlamıştır. Ürün desenimiz, iç ve dış piyasada ticari değeri yüksek olan meyve tür ve çeşitleridir. Şirketimiz, klonal anaçları kullanarak, bu tür ve çeşitlerin adına doğru, bodur ve yarı bodur meyve fidanlarını üretmektedir.

Bugüne kadar şirketimiz yöneticilerinden Emekli Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Kankaya'nın önderliğinde Elma Tarım, elma, kiraz, armut, erik, kayısı, şeftali, nektarın, ceviz ve badem tür, çeşitlerine ait bodur, yarı bodur fidanlarını üretmektedir. Fidan üretimi yanında, stoolbed yöntemiyle elma anaçlarından M.9, MM.106 ve MM.111 ile armut anaçlarından BA 29 anacını üretmekteyiz. Isparta işletmesinde ise yıllık 100.000 tüplü (saksıda) fidan üretimi yapmaktayız. Bunun yanında, ülkemizde doku kültürleri ile çoğaltılmış bodur ve yarı bodur klon anaçlarını da kullanarak yumuşak ve sert çekirdekli meyve türlerinin fidanlarının üretimi de yapılmaktadır.

Elma Tarım olarak amaçlarımız doğrultusunda hep daha iyisi ve hep daha yenisi politikamızı izleyerek sizleri ülkemiz şartlarında modern meyve bahçesi sahibi etmek ve ülkemizin kalkınmasına dair çalışmaları sizlerle el ele vererek yürütebilmek bizim onur kaynağımızdır.

Kurulduğumuz günden beri Elma Tarım sizlerin sayesinde büyümekte ve kendini her gecen gün bir adım daha ileriye atabilmektedir. Bizim için güven, kalite ve hizmet en önemli prensibimizdir. Bu doğrultuda firmamızın daha da kuvvetlenip büyüyeceğinden ve saygımızı yitiremeyeceğimizden eminiz.